Term 1, 2018 : 30 January - 13 April
Term 2, 2018 : 7 May - 6 July
Term 3, 2018 : 30 July - 28 September
Term 4, 2018 : 15 October - 6 December
Select School Calendars:
Junior School Events
Middle School Events
Senior School Events
Whole School Events
Term 4, 2017
Monthly View
Holidays
2 October - 8 October
Monday, 2 October
Beijing Tour, Selected Year 6 students, Beijing, all day
School Holidays, all day
Tuesday, 3 October
School Holidays, all day
Wednesday, 4 October
School Holidays, all day
Thursday, 5 October
School Holidays, all day
Friday, 6 October
Skiing NISS Championships, selected Y9 - 13 students, Turoa, Mt Ruapehu, all day
School Holidays, all day
Saturday, 7 October
School Holidays, all day
Sunday, 8 October
School Holidays, all day
Holidays
9 October - 15 October
Monday, 9 October
School Holidays, all day
Tuesday, 10 October
School Holidays, all day
Wednesday, 11 October
School Holidays, all day
Thursday, 12 October
School Holidays, all day
Friday, 13 October
Skiing NISS Championships, selected Y9 - 13 students, Turoa, Mt Ruapehu, all day
School Holidays, all day
Saturday, 14 October
School Holidays, all day
Sunday, 15 October
School Holidays, all day
Week 1
16 October - 22 October
Monday, 16 October - Day 3
Middle & Senior School Golf Champs Year 7 - 13, North Shore Golf Course, all day
Swimming Lessons, 2N, 2P, 2T, Hilton Brown Swimming, 8:30am - 12:30pm
Tuesday, 17 October - Day 4
Leaders Conference, Period 1 & 2 - Year 12 - Committee members, House Captains & Prefects 2018, Dove Theatre, 8:30am - 11:30am
Swimming Lessons, 0D, 0A, 1C, 1B, Hilton Brown Swimming, 8:30am - 12:30pm
Year 10 Economics Trip to Turners Car Auctions (10eco7), Penrose, 10:30am - 12:30pm
House Dean's Assemblies, Senior School students, Kristin, 12:30pm - 1:00pm
Physical Education Assessment, NCEA L2 PE students, Takapuna Beach, 1:00pm - 4:00pm
Class Co-ordinators Meeting, 1.30pm Catch Up, 2pm Meeting, LIC-Pacific, 1:30pm - 3:00pm
Chapel - Year 2-4, 2:25pm - 2:55pm
Wednesday, 18 October - Day 5
Mufti Day, all day
Mufti Day, all day
Swimming Lessons, 5M, 5P, 5B, Hilton Brown Swimming, 8:30am - 12:30pm
Tip Top Trip, Year 3, Tip Top Factory Visit, 8:30am - 1:30pm
Year 7 Travelwise Bikes, 7RCO P1 - 3, 7AVB P4 - 6, Auditorium Fields, 8:30am - 3:00pm
Girls Leadership Trip selected students , 1:30pm - 2:30pm
Thursday, 19 October - Day 6
Year 7 & 8 Orienteering Rogaine Champs selected Y7 & 8 students, Shakespear Regional Park, all day
Chapel - Kindy to Year 1, 8:30am - 9:00am
Swimming Lessons, 4D, 4C, 4B, Hilton Brown Swimming, 8:30am - 12:30pm
Physical Education Assessment, NCEA L3 PE students, Matakana, 8:30am - 1:00pm
Sport Dinner - Year 7 - 13 students, North Harbour Stadium, Albany, Auckland 0632, New Zealand, 6:30pm - 10:00pm
Friday, 20 October - Day 7
Year 7 & 8 Cricket, selected students, Mission Heights, all day
Skiing NISS Championships, selected Y9 - 13 students, Turoa, Mt Ruapehu, all day
Swimming Lessons, 3L, 3S, 3T, 0S, Hilton Brown Swimming, 8:30am - 12:30pm
- Yr 13 IB Assembly, IB Year 2 students, Dove Theatre, 10:50am - 11:50am
- Cultural Awards Assembly, Senior School students, Auditorium, 12:00pm - 1:00pm
Saturday, 21 October
Year 9 & 10 Challenger Cup - Year 9 - 10 students, Waterworld, Hamilton, all day
Sunday, 22 October
Year 9 & 10 Challenger Cup - Year 9 - 10 students, Waterworld, Hamilton, all day
Week 2
23 October - 29 October
Monday, 23 October
Year 9 & 10 Challenger Cup - Year 9 - 10 students, all day
Labour Day, all day
Tuesday, 24 October - Day 1
Sky Tower Trip, Year 4, Sky Tower, all day
Yr 7 2018 Orientation & Assessment Day, all day
Auckland Primary School Ski/Snowboard Champs Year 1 - 8 students, Snowplanet, 91 Small Rd, Silverdale, Auckland 0992, New Zealand, all day
Year 10 Exams - Student Study Day, all day
Swimming Lessons, 5M, 5P, 5B, Hilton Brown Swimming, 8:30am - 12:30pm
Year 7 2018 Orientation/Assessment Morning 9.00am - 1.00pm, Middle School, 9:00am - 10:00am
Designz - Dress Rehearsal, Selected Senior School students, LIC Foyer, 6:30pm - 8:30pm
Wednesday, 25 October - Day 2
Year 7 & 8 NH Touch Zone Day, selected Year 7 & 8 students, Sunnynook Park, Auckland 0620, New Zealand, all day
Year 10 Exams , all day
Swimming Lessons, 0D, 0A, 1P, 1S, 0S, Hilton Brown Swimming, 8:30am - 12:30pm
Chapel - Year 5-6, 2:25pm - 2:55pm
Recital K-3, Dove Theatre, 3:30pm - 4:30pm
Recital - Year 4-6, Dove Theatre, 5:00pm - 6:30pm
Designz - Show, Selected Senior School students, LIC Foyer, 6:30pm - 9:00pm
Thursday, 26 October - Day 3
Year 7 & 8 North Island Water Polo, selected Year 7 & 8 students, Various Auckland pools, all day
Year 7 & 8 NH Badminton Zone Day, selected Yr 7 & 8 students, NH Badminton Stadium, all day
Year 9 Outdoor Ed Canyoning Trip (BGO's Yr 9 ODE class) , Waitakere, Auckland, New Zealand, all day
Year 10 Exams , all day
Swimming Lessons, 4D, 4C, 4B, Hilton Brown Swimming, 8:30am - 12:30pm
Year 9 2018 Orientation, Periods 1 - 4 (selected students will be required for P5 also), 8:30am - 12:30pm
Surf Club, Selected students, Muriwai Beach, 3:10pm - 7:00pm
Year 10 Acceleration/NCEA/IB Diploma Evening, Interested Yr10 students and parents , Dove Theatre, 6:00pm - 7:00pm
Friday, 27 October - Day 4
Book Character Day, JS students, Junior School, all day
Year 7 & 8 NH Touch Zone Day (Save Day) selected Yr 7 & 8 students, Sunnynook Park, Auckland 0620, New Zealand, all day
NISS Showjumping Champs, selected Year 9 - 13 students, St Peter's, Cambridge, all day
Year 7 & 8 North Island Water Polo, selected Year 7 & 8 students, Various, Auckland pools, all day
Outdoor Education Assessment, NCEA L3 OED students, Galatea 3079, New Zealand, all day
Breast Cancer Breakfast, Year 10 Girls' Leadership Group, 7.00am - 8.30am, LIC Foyer, 7:30am - 8:30am
Chapel, Year 2 to 4, 8:30am - 9:00am
Swimming Lessons, 2H, 1C, 1B, Hilton Brown Swimming, 8:30am - 12:30pm
Senior School Assembly, Senior School students, Auditorium, 12:30pm - 1:00pm
Assembly - Book Character, Junior School, 2:00pm - 3:00pm
Saturday, 28 October
Year 7 & 8 North Island Water Polo, Year 7 7 8 students, Various Auckland pools, all day
Outdoor Education Assessment, NCEA L3 OED students, Galatea 3079, New Zealand, all day
Sunday, 29 October
Year 7 & 8 North Island Water Polo, Year 7 7 8 students, Various Auckland pools, all day
Outdoor Education Assessment, NCEA L3 OED students, Galatea 3079, New Zealand, all day
Week 3
30 October - 5 November
Monday, 30 October - Day 5
Box of Birds, JS students, LIC-Foyer, all day
Golf Championship, all day
9-Lives Film Camp, selected Year 9 students, all day
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Swimming Lessons, 0D, 0A, 1P, 1S, Hilton Brown Swimming, 8:30am - 12:30pm
Tuesday, 31 October - Day 6
Box of Birds, JS students, LIC-Foyer, all day
Year 9 Outdoor Ed Canyoning Trip, SSM's Yr 9 ODE class, Waitakere, all day
9-Lives Film Camp, selected Year 9 students, all day
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Chapel - Kindy to Year 1, 8:30am - 9:00am
Golf Lessons, 4B, Institute of Golf, 8:30am - 9:25am
Swimming Lessons, 2N, 2P, 2T, Hilton Brown Swimming, 8:30am - 12:30pm
Golf Lessons, 3L, Institute of Golf, 9:30am - 10:25am
Year 10 Economics Trip to Turners Car Auctions (10eco3) , Penrose, Auckland, New Zealand, 10:30am - 12:30pm
Golf Lessons, 2N, Institute of Golf, 10:50am - 11:35am
Levels Assemblies (NCEA Examination Admission Slips), Year 11 - Auditorium, Year 12 - Dove, Year 13 - Common Room, Kristin, 12:30pm - 1:00pm
Year 6 Sport Academy, Hockey Pavillion, 2:00pm - 3:00pm
Box of Birds Opening, JS students, LIC Foyer, 6:00pm - 7:30pm
Wednesday, 1 November - Day 7
Zoo Trip, Year 1, Auckland Zoo, all day
Box of Birds, JS students, LIC-Foyer, all day
Year 7 & 8 Cricket finals (if qualify), TBC, all day
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Golf Lessons, 6M, Institute of Golf, 8:30am - 9:25am
Swimming Lessons, 3L, 3S, 3T, 0S, Hilton Brown Swimming, 8:30am - 12:30pm
Year 8 Christmas Market, Various venues tbc, 8:30am - 12:30pm
Golf Lessons, 6A, Institute of Golf, 9:30am - 10:25am
Prizewinners Practice, Selected Senior School students, Auditorium, 12:00pm - 12:30pm
Golf Lessons, 2H, Institute of Golf, 1:30pm - 2:15pm
Golf Lessons, 2P, Institute of Golf, 2:15pm - 3:00pm
Thursday, 2 November - Day 1
Okura Trip, Year 2, Okura, all day
Box of Birds, JS students, LIC-Foyer, all day
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Swimming Lessons, 5M, 5P, 5B, Hilton Brown Swimming, 8:30am - 12:30pm
Outdoor Education Assessment, NCEA L3 OED students, Woodhill Mountain Bike Park, Restall Road, Woodhill, Auckland 0883, New Zealand, 8:30am - 1:00pm
Choir Trip, Year 3 and 4 Choir, Settlers Village, 11:00am - 12:00pm
Middle School Assembly, 11:50am - 12:45pm
Chapel, Year 5 and 6, 2:30pm - 3:00pm
Surf Club, Selected students, Muriwai Beach, 3:10pm - 7:00pm
Camp Meeting, Year 5 Camp Parent Helpers, JS21, 6:00pm - 7:00pm
Friday, 3 November - Day 2
Box of Birds, JS students, LIC-Foyer, all day
Year 9 Outdoor Ed Canyoning Trip (JTA's Yr 9 OED class), Waitakere, Auckland, New Zealand, all day
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Swimming Lessons, 1C, 1B, 2H, Hilton Brown Swimming, 8:30am - 12:30pm
Golf Lessons, 2T, Institute of Golf, 9:30am - 10:25am
Golf Lessons, 4C, Institute of Golf, 10:50am - 11:35am
Golf Lessons, 6N, Institute of Golf, 11:40am - 12:25pm
Graduation Walk, Kristin students and parents, Kristin, 2:45pm - 3:00pm
Senior School Graduation Walk & Prizegiving, Senior School students, Bus Bay to Auditorium, 2:45pm - 5:00pm
Saturday, 4 November
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Sunday, 5 November
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Week 4
6 November - 12 November
Monday, 6 November - Day 3
Y5 Camp, Year 5, Camp Bentzon Kawau Island, all day
Year 9 BASE Day 9ARG, 9GCL , Various locations in Auckland, all day
Music Tour, selected students, Bay of Islands, all day
- Assisted Study, Optional attendance at timetabled classes - Senior School students, Classrooms, all day
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Swimming Lessons, 2N, 2P, 2T, Hilton Brown Swimming, 8:30am - 12:30pm
Golf Lessons, 3S, Institute of Golf, 9:30am - 10:25am
Golf Lessons, 3T, Institute of Golf, 10:50am - 11:35am
Golf Lessons, 3L, Institute of Golf, 1:30pm - 2:15pm
Golf Lessons, 4D, Institute of Golf, 2:15pm - 3:00pm
Tuesday, 7 November - Day 4
Y5 Camp, Year 5, Camp Bentzon Kawau Island, all day
Year 9 BASE Day 9HMA, 9JSU, 9LST, Various locations in Auckland, all day
Music Tour, selected students, Bay of Islands, all day
- Assisted Study, Optional attendance at timetabled classes - Senior School students, Classrooms, all day
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Golf Lessons, 6N, Institute of Golf, 8:30am - 9:25am
Swimming Lessons, 2H, 1P, 1S, Hilton Brown Swimming, 8:30am - 12:30pm
Golf Lessons, 3S, Institute of Golf, 9:30am - 10:25am
Golf Lessons, 4B, Institute of Golf, 10:50am - 11:35am
Golf Lessons, 2N, Institute of Golf, 11:40am - 12:25pm
Chapel - Year 2-4, 2:25pm - 2:55pm
Wednesday, 8 November - Day 5
Stardome Trip, Year 0 , Junior School, all day
Mindlab Trip, Year 6 students, Mindlab, all day
Y5 Camp, Year 5, Camp Bentzon Kawau Island, all day
Year 7 Travelwise Trip, selected Yr 7 students, The Cloud, Queen's Wharf, Auckland, all day
Year 9 BASE Day, 9SMI, 9SMO, Various locations in Auckland, all day
Music Tour, selected students, Bay of Islands, all day
- Assisted Study, Optional attendance at timetabled classes - Senior School students, Classrooms, all day
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Jean Batten Tips and Tricks session, selected Yr7 & 8 students, 8:30am - 9:30am
Swimming Lessons, 4D, 4C, 4B, Hilton Brown Swimming, 8:30am - 12:30pm
Golf Lessons, 2H, Institute of Golf, 11:40am - 12:25pm
Golf Lessons, 4D, Institute of Golf, 1:30pm - 2:15pm
Golf Lessons, 2T, Institute of Golf, 2:15pm - 3:00pm
Thursday, 9 November - Day 6
Y5 Camp, Year 5, Camp Bentzon Kawau Island, all day
Year 7 & 8 Athletics Day, Auditorium Fields, all day
NCEA Examinations, all day
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Chapel - Kindy to Year 1, 8:30am - 9:00am
Swimming Lessons, 3L, 3S, 3T, Hilton Brown Swimming, 8:30am - 12:30pm
Golf Lessons, 3T, Institute of Golf, 9:30am - 10:25am
Golf Lessons, 2P, Institute of Golf, 10:50am - 11:35am
Year 6 Sport Academy, Hockey Pavillion, 2:00pm - 3:00pm
Golf Lessons, 6A, Institute of Golf, 2:15pm - 3:00pm
Friday, 10 November - Day 7
Y5 Camp, Year 5, Camp Bentzon Kawau Island, all day
NCEA Examinations, all day
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Golf Lessons, 6M, Institute of Golf, 8:30am - 9:25am
Golf Lessons, 4C, Institute of Golf, 9:30am - 10:25am
Sport and Cultural Prize Giving, all MS students, Auditorium, 11:00am - 12:30pm
Assembly 3T, Auditorium, Junior School, 2:00pm - 3:00pm
Saturday, 11 November
NCEA Examinations, all day
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Sunday, 12 November
NCEA Examinations, all day
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Week 5
13 November - 19 November
Monday, 13 November - Day 1
Year 10 BASE Day, 10NHP Off-site, all day
NCEA Examinations, all day
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Beijing Parent Night, 6:00pm - 7:00pm
Tuesday, 14 November - Day 2
NCEA Examinations, all day
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Middle School Tour, 11:00am - 12:30pm
Chapel - Year 5-6, 2:25pm - 2:55pm
Wednesday, 15 November - Day 3
Year 7 Rangitoto Island Trip, all Yr 7 students, all day
Year 10 BASE Day, 10AMK, 10 MBA Off-site, all day
NCEA Examinations, all day
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Chapel, Year 2 to 4, Kristin Chapel, 8:30am - 9:00am
Year 9 Sports Studies Ice Hockey Trip, 10:45am - 12:30pm
Thursday, 16 November - Day 4
Year 8 Humanities Long Bay Trip, 8NHA,8LCO,8LNE, all day
Auckland Intermediate Schools Opti Regatta, selected Yr7 & 8 students, Kohimarama, all day
Year 7 & 8 North Harbour Athletics, selected Yr7 & 8 students, Sovereign Stadium, Mairangi Bay, all day
Year 10 BASE Day, 10MSN, 10VZH Off-site, all day
Biology Field Trip, IB Year 1 Biology students, Arataki Visitor Centre, Auckland, New Zealand & Campbells Bay Beach, all day
NCEA Examinations, all day
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Chapel - Year 2-4, 2:25pm - 2:55pm
Surf Club, Selected students, Muriwai Beach, 3:10pm - 7:00pm
Friday, 17 November - Day 5
Production, JS students, Auditorium, all day
Year 8 Humanities Long Bay Trip, 8SUN, 8JSI, 8AKO, all day
Middle School Try Day, all day
NCEA Examinations, all day
IB Exams, IB Year 2 students, Common Room, all day
Group 4 Project Planning, IB Year 1 Group 4 students, Classrooms, 1:30pm - 3:30pm
Saturday, 18 November
NCEA Examinations, all day
Sunday, 19 November
NCEA Examinations, all day
View Past Weeks
Week 6
20 November - 26 November
Monday, 20 November - Day 6
Mindlab Trip, Year 5, Mindlab, all day
Year 10 Sports Studies Overnight Sailing Camp, all day
NCEA Examinations, all day
Chapel - Kindy to Year 1, 8:30am - 9:00am
Community and Leadership Team visit to Aria Gardens, selected students, 10:30am - 12:40pm
Year 6 Sport Academy, Hockey Pavillion, 2:00pm - 3:00pm
Masterclass: "Glow Kids" Dr Nicholas Kardaras, Kristin Auditorium (tickets from www.eventfinda.co.nz), 7:00pm - 9:00pm
Tuesday, 21 November - Day 7
Athletics Day, Year 4-6 students, Auditorium Field, all day
Year 10 Sports Studies Overnight Sailing Camp, all day
NCEA Examinations, all day
Year 10 Handover to Senior School , 8:30am - 10:30am
Year 7 COY, all Yr 7 students, Dove Theatre, 11:00am - 12:30pm
Wednesday, 22 November - Day 1
Athletics Day, Year 0-3 students, Auditorium Field, all day
Enhanced Thinking 'Keep New Zealand Beautiful' Awards, selected students, Auckland University, all day
Year 10 Massey University Taster Day, selected students, Albany Campus, all day
Year 10 AUT University Taster Day , selected students, Albany Campus, all day
Year 10 Sports Studies Overnight Sailing Camp, all day
NCEA Examinations, all day
Thursday, 23 November - Day 2
Table Tennis Zone Day, Selected students, North Harbour Table Tennis Stadium, all day
Athletics Rain Day, Year 4-6 students, Auditorium Field, all day
Year 7 & 8 North Island Water Polo, selected Yr7 & 8 students, Various Auckland pools, all day
Auckland Intermediae Schools Opti Regatta, selected Yr7 & 8 students, Kohimarama Yacht Club, all day
Year 10 Sports Studies Overnight Sailing Camp, all day
NCEA Examinations, all day
Year 9 Technology Trip, SMI's class (09sft2), Windsor Court, 10:30am - 12:40pm
Year 8 COY, all Yr 8 students, Dove Theatre, 11:00am - 12:30pm
Chapel - Year 5-6, 2:25pm - 2:55pm
Parent Interviews, Selected Year 0-3 parents, Classrooms, 3:30pm - 8:00pm
Friday, 24 November - Day 3
Athletics Rain Day, Year 0-3 students, Auditorium Field, all day
Year 7 & 8 North Island Water Polo, selected Yr7 & 8 students, Various Auckland pools, all day
Year 9 Outdoor Ed Tawharanui Snorkel & Regional Park Trip, all day
NCEA Examinations, all day
Assembly 6M, Auditorium, Junior School, 2:00pm - 3:00pm
Saturday, 25 November
Year 7 & 8 North Island Water Polo, selected Yr7 & 8 students, Various Auckland pools, all day
NCEA Examinations, all day
Sunday, 26 November
Year 7 & 8 North Island Water Polo, selected Yr7 & 8 students, Various Auckland pools, all day
NCEA Examinations, all day
Week 7
27 November - 3 December
Monday, 27 November - Day 4
Long Bay Trip, Year 6, Long Bay, all day
Mahurangi Sailing Regatta, selected Yr7 - 10 students, Sandspit Yacht Club, Middle School, all day
NCEA Examinations, all day
Year 8 HPV 2 Immunisations, P1 & 2, Pacific Room, 8:30am - 10:30am
Year 9 & 10 Ambrose Golf Day, Helensville, 1:00pm - 3:30pm
Chapel - Year 2-4, 2:25pm - 2:55pm
Year 10 Graduation Ceremony Evening, all students, Auditorium, 5:00pm - 8:00pm
Tuesday, 28 November - Day 5
Northern Bays Cluster Athletics, Selected students, Kristin School, all day
NCEA Examinations, all day
Business & Management Case Study, IB Year 1 BAM students, Classrooms, all day
Year 10 Student Council Trip to Lady Allum House, 9:30am - 12:30pm
Year 9 COY, Dove Theatre, 11:00am - 12:30pm
Wednesday, 29 November - Day 6
Northern Bays Cluster Athletics Rain Day, Selected students, Kristin School, all day
NCEA Examinations, all day
Group 4 Project, IB Year 1 Group 4 students, Classrooms, all day
Chapel - Kindy to Year 1, 8:30am - 9:00am
Year 9 Technology Trip, (09sft5) Pd 3 & 4 , Peggy Philips, Takapuna, 10:45am - 12:45pm
Everest Programme Rewards Trip, e=selected students P3 - 6, Long Bay, 10:45am - 3:15pm
Middle School Tour, 11:00am - 12:30pm
Year 6 Sport Academy, Hockey pavillion, 2:00pm - 3:00pm
KFF Volunteers Thank You, By invitation., LIC Foyer, 6:00pm - 8:00pm
Thursday, 30 November - Day 7
NCEA Examinations, all day
IB Year 1 Final Day, IB Year 1 students, Classrooms, all day
Group 4 Presentations, IB Group 4 students, Classrooms, 8:30am - 1:00pm
Year 10 COY, Dove Theatre, 11:00am - 12:30pm
Christmas Assembly, Junior School students, Auditorium, Junior School, 1:30pm - 2:30pm
Surf Club, Selected students, Muriwai Beach, 3:10pm - 7:00pm
Concert, Treble Clefs Choir, Bruce Mason Centre, 7:30pm - 9:00pm
Friday, 1 December - Day 1
Community Service Day, Yr7 - Mahurangi, Yr8 & Yr9 - Shakespear Yr10 - Wenderholm, all day
Year 9 - 13 NZSS Athletics & Road Race, , Auckland, all day
NCEA Examinations, all day
Kindergarten Graduation, Kindergarten students, Chapel, 12:00pm - 1:30pm
Sport and Cultural Assembly, JS students, Auditorium, 1:30pm - 3:00pm
Saturday, 2 December
Year 9 - 13 NZSS Athletics & Road Race, , Auckland, all day
Sunday, 3 December
Year 9 - 13 NZSS Athletics & Road Race, , Auckland, all day
Week 8
4 December - 10 December
Monday, 4 December - Day 2
Middle School Student Council trip to Salvation Army, 8:30am - 11:45am
Market Day, Year 3, Year 3 Classrooms, 11:00am - 12:00pm
Chapel - Year 5-6, 2:25pm - 2:55pm
Tuesday, 5 December - Day 3
Jean Batten Reward trip, selected Yr 7 & 8 students, Auckland Zoo, all day
Prize Giving, Year 0-3 students, Auditorium, 9:00am - 11:00am
Prize Giving, Year 4-6 students, Auditorium, LIC-Foyer, 12:30pm - 3:00pm
Wednesday, 6 December - Day 4
Chapel - Year 2-4, 2:25pm - 2:55pm
Graduation Social, Year 6, LIC Foyer, 5:00pm - 7:00pm
Thursday, 7 December - Day 5
Middle School Assembly, all MS students, Auditorium, 8:30am - 9:30am
Assembly, JS students, Roy Munn Gymnasium, 10:00am - 10:25am
Middle School Prize Giving, all MS students, Auditorium, 1:00pm - 3:00pm
Friday, 8 December
Teacher Only Day, all day
Saturday, 9 December
  
Sunday, 10 December
  
Holidays
11 December - 17 December
Monday, 11 December
  
Tuesday, 12 December
  
Wednesday, 13 December
  
Thursday, 14 December
  
Friday, 15 December
  
Saturday, 16 December
  
Sunday, 17 December
  
Holidays
18 December - 24 December
Monday, 18 December
  
Tuesday, 19 December
  
Wednesday, 20 December
  
Thursday, 21 December
  
Friday, 22 December
  
Saturday, 23 December
  
Sunday, 24 December
  
Holidays
25 December - 31 December
Monday, 25 December
  
Tuesday, 26 December
  
Wednesday, 27 December
  
Thursday, 28 December
  
Friday, 29 December
  
Saturday, 30 December
  
Sunday, 31 December
  
Holidays
1 January - 7 January
Monday, 1 January
  
Tuesday, 2 January
  
Wednesday, 3 January
  
Thursday, 4 January
  
Friday, 5 January
  
Saturday, 6 January
  
Sunday, 7 January
  
Holidays
8 January - 14 January
Monday, 8 January
  
Tuesday, 9 January
  
Wednesday, 10 January
  
Thursday, 11 January
  
Friday, 12 January
  
Saturday, 13 January
  
Sunday, 14 January
  
Holidays
15 January - 21 January
Monday, 15 January
  
Tuesday, 16 January
  
Wednesday, 17 January
  
Thursday, 18 January
  
Friday, 19 January
  
Saturday, 20 January
  
Sunday, 21 January
  
Holidays
22 January - 28 January
Monday, 22 January
  
Tuesday, 23 January
  
Wednesday, 24 January
  
Thursday, 25 January
  
Friday, 26 January
  
Saturday, 27 January
  
Sunday, 28 January